Tripod Turnike Sistemleri

Tripod yani üç kollu turnikelerdir. Paslanmaz çelikten üretilen bu turnikeler iç mekan (indoor) ve dış mekan (outdoor) su geçirmez olarak üretilir. AVAX tripod turnike sisteminde darbe emici absorberlar kullanılır. Turnike kolundan hızlı geçildiğinde absorber, turnike kolunun sabit bir hızda turunu tamamlamasını sağlar. Göbek mekanizması dökümden imal edilen turnikelerde zamanla kullanıma bağlı kol boşlukları oluşmaz.

Turnikeli geçiş sistemi çeşitleri;

1.    Tripod turnike sistemi çeşitleri;
2.    Parmak izli turnike sistemi
3.    Yüz tanıma turnike sistemi
4.    Kartlı turnike sistemi

Turnikeler üzerine yerleştirilen parmak izi okuyucu, yüz tanıma cihazı ve kart okuyucular ile turnikelerden kontrollü ve de güvenli geçiş sağlanır.

Hızlı Geçiş Turnikeleri

Yoğun kullanımın ve estetiğin gerektiği yerlerde kullanılır. Single ve double modelleri olup, kanatları cam yahut plexyden imal edilir. Geçiş yetkisi verildiğinde kanatlar sağa ve sola açılarak temiz bir geçiş alanı bırakır. Belediyeler, plazalar, iş merkezleri, hastaneler, üniversiteler, kamu kurumları, öğrenci yurtları, okullar ve spor salonları için idealdir.

Turnikeden geçiş yaparken, geçiş yönü için ışıklı uyarıları mevcut olup akıllı kanat özelliği ile geçiş sırasında kapanmaz. Parmak izi okuyucu, yüz tanıma sistemi ve kart sistemleri ile birlikte kullanılabildiği gibi uzaktan kumanda yahut buton ile de kontrol edilebilir.

Boy Turnikeleri

Standart turnikelerin üstünden yahut altından kaçak geçişi engellemek için ihtiyaca göre insan boyundan daha uzun ve kafesli olarak üretilmiştir. İçerisindeki döner mekanizma üç kollu ve dört kollu olarak üretilebilir. Stadyumlar, spor merkezleri, ceza ve tutuklu evleri, askeri alanlar ve üst düzey güvenlik gerektiren yerler için idealdir.

Dış mekanlar için paslanmaz çelik, iç mekanlar için ise elektro statik boyalı boy turnikeleri kullanılabilir. Yangın, deprem, doğal afetler ve acil durumlarda kol otomatik boşa dönerek hızlı geçişe imkan verir. Özgün tasarımıyla gürültüsüz ve yumuşak çalışır.

 

Engelli Geçiş Turnikeleri

VIP misafirlerin ve özürlülerin kolayca ve temassız geçişleri için tasarlanmış olup motorlu ve motorsuz opsiyonları vardır. Kol uzunlukları 75 cm yahut tekerlekli sandalye geçiş mesafesi olan 90 cm olarak üretilmektedir. Açılan yaprak kola engelli işareti yahut yönlendirme levhaları takılabildiği gibi istenirse de cam yahut pleksi olarak üretilebilir.

Turnike sistemleri her alanda kullanılmakta olup başlıcaları şunlardır;

  1. Plaza ve bina giriş çıkış turnike sistemleri
  2. Personel takip turnike sistemleri
  3. Okul öğrenci takip turnike sistemleri
  4. Yemekhane turnike sistemleri
  5. Spor salonu turnike sistemleri
  6. Üye takip turnike sistemi
  7. Stadyum giriş turnikeleri
  8. Cezaevi ve tutuklu evi turnike kontrol sistemleri
  9. Tuvalet turnikeleri
  10. Fuar turnike geçiş sistemleri

Turnikelerimiz %100 yerli sermaye ile Türkiye’de üretilmektedir. Turnikeli geçiş sistemlerimizin İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, Eskişehir, Gaziantep, Adana, Trabzon, Malatya, Kayseri, İzmit, Edirne, Konya, Diyarbakır, Şanlıurfa, Manisa, Kocaeli, Aydın başta olmak üzere Türkiye’nin her ilinde satış ve servis noktası yer almaktadır. Bizi arayarak İşletmenizin ihtiyacı olan en uygun turnikeyi tespit edip, fiyat listesini temin edebilirsiniz.